Ladislav Brslica | | Žáci

Žáci se zúčastnili mezinárodního turnaje v Rakousku

Ve dnech 26.- 28.5.2023 se mladší a starší žáci kategorií U- 13 a U - 15 zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje Mozart Trophy v rakouském Salzburku. Už jubilejní 20. ročník turnaj pořádaný od roku 2003 přinesl utkání zástupců 7 států:  Chorvatska, Itálie, Německa,Polska, Slovenska, Rakouska a Česka.

Mladší žáci obsadili ve skupině krásné druhé místo a postoupili do dalších vyřazovacích zápasů, když porazili FK Neratovice 2:0, SK Salzburk 1:0 a prohráli s TSV Haunstetten 0:1. Ve čtvrtfinále zdolali FK Viktoria Žižkov A 1:0.
V semifinále podlehli mužstvu Liefering SV 0:1 a v souboji o třetí místo pak i FK Viktorii Plzeň B 3:1 

Starší žáci po dobrém sobotním začátku, když porazili SK Wedemark 3:0 a remizovali s týmem Rapid Oberlaa 0:0 už v neděli nenavázali na své výkony a prohráli s Spvgg Neckaretz i FK Neratovice shodně 0:1. V obou zápasech neproměnili vyložené šance na vedení a při krátké hrací době 20 minut už nestihli skóre zvrátit. V utkání o 7. místo s italskou Venezii poté zaslouženě zvítězili 2:0.

Kromě srovnání výkonnosti s vrstevníky z jiných zemí si hráči v sobotu prohlédli historické centrum Salzburku s krásnou kašnou a rodný dům skladatele Mozarta.

Poděkování patří všem hráčům a trenérům oddílu SKB 1930, že se postarali o dobrou reprezentaci našeho města, sponzorské firmě Vschody.cz a všem rodičům, kteří své potomky vedou ke sportu a dokáží je vždy podpořit.

Facebook

Aktuální články

Fotbalový kemp SK Baťov je tady, dneškem spouštíme přihlašování

Stále oblíbenější fotbalový kemp pořádaný naším klubem chystá pro více než 40 dětí jako každý rok týden plný sportu, zábavy a...

Staří páni vykročili do roku 2024 vítězně

V pátek odehrál svůj první letošní zápas také tým našich starých pánů. Ti do roku 2024 vykročili vskutku rázně, když svého...

Muži si v úterním přípravném zápase připsali další výhru, Bystřici přehráli zejména ve druhé půli

Po Brumovu si naši muži pozvali k dalšímu přípravnému utkání opět tým z krajského přeboru a stejně jako sobotu byli i v úterý...

Fotbal Partner